Farby u vás doma: Biela nie je nuda

Úvod BlogFarby u vás doma: Biela nie je nuda
Vytvorené 21. 09. 2017

Výber farieb do interiéru je dôležitý krok. Budú vás sprevádzať denno denne po dlhý čas. Preto by vám mali byť príjemné a podporovať to, k čomu tá ktorá miestnosť slúži. Obozretnosť platí tak pre výber farieb základných ako aj rôznych doplnkov.

Nadčasovou voľbou je biela farba. Je dokonalá, pretože v sebe obsahuje všetky farby spektra, čo dokázal aj múdry pán Isaac Newton rozkladom bieleho svetla pomocou kryštálu. Biela farba v nás obvykle evokuje čistotu, nevinnosť, jemnosť, znovuzrodenie, podporuje regeneráciu, a nabíja nás pozitívnou energiou. Na bielu farbu reaguje pozitívne väčšina ľudí, preto sa jej netreba báť – ani v interiéroch, ani v živote. Pokiaľ niekto nemá bielu farbu vyslovene rád, ide pravdepodobne o nevyrovnaného človeka s nízkym sebavedomím, ktorý bojuje s pocitom viny a vnútornej neistoty.

biela article

Biela je však nadčasová a hodí sa takmer do každej miestnosti. Dokáže opticky zväčšiť každý priestor a pri správnej kombinácii so zrkadlami a sklom vyčaruje aj z malej miestnosti veľkorysú miestnosť.

Navyše má tú výhodu, že dokáže zvýrazniť každú ďalšiu farbu, preto sa ideálne hodí na nespočetné množstvo kreatívnych kombinácií. Či už ide o veľké kusy nábytku, materiály a farby stien a dlážok, ako aj voľbu doplnkov.

Ako pracovať s bielou v interiéri

Avšak ani pri tak pohodovej a univerzálnej farbe akou biela nepochybne je by ste nemali zabúdať na niekoľko dobre mienených rád:

  • Biela farba by mala byť podľa možností vždy štruktúrovaná. Príliš hladké biele povrchy budú vytvárať dojem sterility a chladu.
  • Je vhodné najmä pre veľké plochy voliť radšej tlmené odtiene bielej než snehobielu farebnosť. Príliš jasná biela farba bude neprimerane zaťažovať vaše oči.
  • Je dobré kombinovať viacero odtieňov bielej farby. V tomto prípade však platí, že počet odtieňov by mal byť rozhodne vyšší než 2... Tri a viac rôznych odtieňov bielej bude pôsobiť až prekvapivo uceleným dojmom.
  • Biela farba sa dokonale hodí pre kombináciou s drevom. Masívny kus dreveného nábytku alebo drevený doplnok, čí výrazná drevená podlaha vdýchnu inak bielemu interiéru hĺbku a život.

Viac inšpirácií na tému bielej v interiéri nájdete aj na našom Facebooku. Pridajte sa k našim fanúšikom a nechajte sa prekvapovať trendovými inšpiráciami pre bývanie, aj super ponukami od IQ-ekodom. Na Facebooku nás nájdete tu...