Inšpirácia: Luxusný interiér, v ktorom hrá hlavnú úlohu drevo

Úvod BlogInšpirácia: Luxusný interiér, v ktorom hrá hlavnú úlohu drevo
Vytvorené 01. 08. 2018

Ak si pri predstave dreveného interiéru predstavíte klasický zrub, či drevenú chalúpku našich praprapraprameterí, ste na míle ďaleko od toho, ako luxusne a moderne môže vyzerať interiér v ktorom hrá drevo prvé husle. Dôkazom je luxusný apartmán z dielne jedného mexického dizajnérskeho štúdia.

Drevo je tu naozaj dominantné. Je použité nielen na nábytku a chytrých doplnkoch, ako sú schodíky do vane v kúpeľni či vstavaná chladnička na víno, ale aj na veľkých plochách – stenách a strope.

mexico 03

Efektný drevený strop poskladaný z malých doštičiek tvorí jeden z dominantných prvkov celého konceptu. Spája priestory a plynule nadväzuje aj na obloženie stien, vytvorené rovnakým systémom.

Mimoriadne efektné sú tiež obrovské masívne drevené panely, ktoré oddeľujú niektoré časti priestorov.

mexico 06

Plynulý prechod z dreva do ultra moderných materiálov ako je chróm, či plast dokazujú, že kombinovania viacerých materiálov sa netreba báť, pokiaľ ho robíte s vkusom.

Ako sa vám páči retro štýl? Dokážete si podobné bývanie predstaviť aj pre vás? Ďalšie inšpirácie pre bývanie nájdete pravidelne priamo na našom Facebooku a Instagrame. Pridajte sa k našim fanúšikom, sledujte nás a žiadna novinka ani tip vám neunikne.

Zdroj: Contemporist.com