Na návšteve: Moderné bývanie na vlnách, ktoré si zamilujete

Úvod BlogNa návšteve: Moderné bývanie na vlnách, ktoré si zamilujete
Vytvorené 14. 02. 2018

Ak sa vám cnie po  lete, možno oceníte dnešný výlet do Holandska. Tam na tichej riečke v historickom centre mestečka Haarlem stojí nenápadná stavba, ktorý zvonka vôbec nepripomína luxusné bývanie. Opak je však pravdou.

Drevená fasáda jednoduchej stavby sa javí byť po pravde obyčajná. Drevená lamely a hliníkové rámovanie a strecha nezodpovedajú predstave o luxusnom bývaní. Na to, aby ste zistili, prečo je toto dielo z dielne štúdia vanOmmeren-architecten tak výnimočné, musíte vstúpiť do vnútra.

02

Privíta vás priestranná kuchyňa, spojená s jedálňou a spoločenskou časťou. Minimalizmus, čistota, prírodné materiály a dôraz na detaily. Presne tak, ako to máme radi.

03

V obývačke nájdete dokonca romantický štýlový krb pre chladnejšie mesiace. Zaujímavým detailom je aj mini teraska s priamym prístupom k rieke – zn. pre odvážnych a plavcov.

05

Za obývačkou sa nachádza spálňa spojená priamo s kúpeľňou, sprchou a toaletou.

06

Mohlo by sa zdať, že pre bývanie viac netreba. Pravda. Ale prehliadka sa tým naozaj nekončí. V tejto nenápadnej stavbe sa nachádza ešte jedno poschodie – s veľkým open spacom pre žúrky a oslavy, dvoma ďalšími spálňami – samozrejme každá s kúpeľňou a toaletou, práčovňou a technickou miestnosťou.

07

Veľkolepé... pravda?

Ďalšie inšpirácie pre bývanie nájdete pravidelne priamo na našom Facebooku a Instagrame. Pridajte sa k našim fanúšikom, sledujte nás a žiadna novinka ani tip vám neunikne.

Zdroj: Contemporist, vanOmmeren-architekten