Nové dvojdomy v Stupave privítajú prvých majiteľov už na Vianoce

Úvod BlogNové dvojdomy v Stupave privítajú prvých majiteľov už na Vianoce
Vytvorené 19. 12. 2017

Dvojdomy v Stupave Pod kopcami sú najnovším projektom z dielne IQ-ekodomu. Ide o príjemné rodinné bývanie vo vychytenej lokalite blízko hlavného mesta, ktoré učaruje najmä mladým rodinám. Na to, ako projekt vznikol a aké sú výhody takéhoto bývania,  sme sa opýtala Michala Drobného, konateľa spoločnosti IQ-ekodom.

Kde sa zrodila myšlienka výstavby rodinných dvojdomov Pod kopcom v Stupave?
Stupava je dlhodobo žiadanou lokalitou pre bývanie, kam sa sťahuje aj množstvo Bratislavčanov, ktorým sa mestský život už trochu prejedol, no napriek tomu chcú zostať v dostupnej lokalite, či už kvôli práci alebo podnikaniu. Preto sa priebežne snažíme hľadať ďalšie možnosti, ako takéto niečo umožniť aj ďalším mladým rodinám. Keď sa objavila príležitosť práve v tejto oblasti, neváhali sme.

Čím je práve táto lokalita taká výnimočná?
Okrem spomínanej dostupnosti ocení mnoho záujemcov najmä nádherné okolie a blízkosť k prírode. Je to na konci Stupavy, vo veľmi pokojnej lokalite s blízkym prístupom do lesa, čiže dokonalý priestor na relaxáciu.

1

Pre koho je toto bývanie ideálne, komu by ste ho odporúčali?
Ide o dvojdomy, ktoré sú postavené na menších pozemkoch. Je to ideálne bývanie najmä pre mladé rodiny. Domčeky majú 120 metrov štvorcových, takže v nej pokojne a spokojne dokážu žiť aj viacčlenné rodiny s deťmi. Je to skvelá alternatíva ku kúpe bytu v hlavnom meste, kde za tú istú cenu rodina získava dom s podstatne vyššou mierou súkromia, so záhradkou, parkovaním.

Keďže ide o projekt dvojdomov, natíska sa laická otázka, či sú domy zvukovo dobre izolované. Či nebudeme počuť od susedov každý rozbitý tanier...
Všetky projekty, ktoré staviame vo forme dvoj-, či troj- alebo radových domov, sme vždy vymysleli tak, že každý takto zlúčený dom má samostatné obvodové múry. Tam, kde sa domy dotýkajú, je medzi stenami 5 cm dilatácia so zvukovou izoláciou, plus každá z týchto susedných stien je tiež zvukovo zaizolovaná. Medzi susedmi sú teda prakticky tri zvukovo odizolované steny. Navyše treba upozorniť aj na to, že drevo je samo o sebe výborný zvukový izolant. Mäkké materiály pohlcujú zvuky v oveľa vyššej miere, než tehla či betón. Do tej steny môžete kričať z plného hrdla a na druhej strane vás nebudú počuť. Máte svoj pokoj, svoje súkromie.

Ako je upravené okolie domu?
Každý jeden pozemok je upravený do roviny, všetky domy sú jednotným štýlom oplotené, majú bráničku, parkovacie miesta, chodník a terasu. Ďalej si treba vyriešiť len osadenie záhradky.

Aká je cena domov? A na aké ďalšie náklady sa musí kupujúci pripraviť?
Jeden z domov stojí 180 a druhý 185 tisíc. Domy sú samozrejme nízkoenergetické, nenáročné na údržbu a prevádzku. Preto sú všetky ďalšie náklady spojené s bývaním naozaj minimálne.

14

Ako sa vám darí držať cenu domov na tak nízkej úrovni? Ako je možné, že si rodina môže v tak dostupnej lokalite kúpiť novo postavený dom za cenu bytu v Bratislave?
Rozhodli sme sa, že bude veci robiť inak. Na rozdiel od iných developerov, ktorí obvykle postavia dom, nastavia vysokú cenu a potom čakajú, kým dom predajú, my ideme systémom väčšieho množstva projektov s nižšou maržou. Vďaka tomu dokážeme projektov ročne realizovať viac a za výrazne lepších cenových podmienok pre koncového zákazníka než konkurencia. Naším cieľom je stavať 100 domov ročne.

Ako dlho budú musieť kupujúci na dom čakať? V akej fáze sa projekt výstavby dvojdomov Pod kopcami v Stupave práve nachádza?
Domy sú tesne pred dokončením. Dovolím si tvrdiť, že kým sa nám s potenciálnym kupcom podarí vyriešiť formality, tak dom bude plne dokončený. Zostáva len sa nasťahovať. Prvé rodiny môžu v domoch tráviť už tohtoročné Vianoce.

Aké sú možnosti financovania bývania? Akceptujú banky drevodom ako stavbu, na ktorú je možné si zobrať hypotéku?
Všetky stavby sú bez záložného práva. Sme otvorení všetkým formám financovania, v tomto smere nie sú žiadne obmedzenia. Každému klientovi ponúkame súčasne zvýhodnené podmienky, ak využije služby nášho hypotekárneho poradcu, ktorého máme overeného už rokmi a projekty IQ-ekodomu dokonale pozná, pretože v nami postavenom dome sám býva. Preto dokáže klientom poradiť nielen s financovaním, ale dať im aj osobnú referenciu. Okrem toho v prípade využitia služieb nášho hypotekárneho špecialistu získava kupujúci zdarma znalecký posudok aj ďalšie služby. Banky hodnotu našich stavieb plne akceptujú.

Neprehliadnite inšpirácie na tému krásneho bývania na našom Facebooku. Pridajte sa k našim fanúšikom a nechajte sa prekvapovať trendovými inšpiráciami pre bývanie, aj super ponukami od IQ-ekodom. Na Facebooku nás nájdete tu...