Zimné dekorácie: Čím vyzdobiť domov, keď už stromček opadne

Úvod BlogZimné dekorácie: Čím vyzdobiť domov, keď už stromček opadne
Vytvorené 03. 01. 2018

Vianoce sú už pomaly za nami. Vraciame sa pomaly späť do kolobehu pracovných povinností a bežných dní. Niektorí ešte plní predsavzatí, iný už s triezvym pohľadom na fakt, že tých 20 kíl tento rok zase dole nepôjde. Darčeky sú rozbalené, kapry zjedené a vianočný stromček aj adventný veniec už pomaličky uvädajú.

12
Vianočné dekorácie už jednoducho patria do skrine. Ak ste to neurobili tesne po novom roku, po Troch kráľoch by sa už jednoznačne patrilo. To  však neznamená, že váš dom či byt musí až do jari zívať prázdnotou a pôsobiť neútulným dojmom. Nemusíte čakať na snežienky, pokojne vymeňte vianočnú výzdobu za trochu triezvejšie sezónne doplnky, ktoré oslávia pani Zimu.

Je pravda, že tento rok si dáva na čas a hrá s nami podivnú hru. Miestami to vyzerá na peknú jar, no to neznamená, že si doma nemôžete vyčarovať malé ľadové kráľovstvo... hoc pekne v teplúčku.

46
Dominantnou farbou zimy je samozrejme biela. Tej sme sa už na blogu v minulosti venovali. O spôsoboch jej použitia sa podrobnejšie dočítate v článku Biela nie je nuda. Nemusíte však kompletne meniť vybavenie domu či maľovať steny – aj doplnky v bielych, svetlo sivých a strieborných tónoch vám dobre poslúžia.

Vhodné sú mäkké vankúšiky, imitácia kožušinky alebo plyšu, pletené deky, biela čipka, dekorácie z prírodných materiálov. Netreba zabudnúť ani na sviečky v bielych farbách, sklo a doplnky v strieborných tónoch. Mnohé dekorácie si môžete vyrobiť sami, či ich prípravou zamestnať svoje ratolesti. Týka sa to najmä doplnkov z prírodných materiálov. Stačí jedna prechádzka po lese, niekoľko vetvičiek, halúzok, pekné šišky a sneh v spreji a zimnú rozprávku máte doma ako vyšitú.

18
Inšpirujte sa nápadmi na zimné dekorácie v našej galérii, alebo priamo našom Facebooku a Instagrame. Pridajte sa k našim fanúšikom a žiadni tip či novinka vám neunikne.