Aké sú výhody domov postavených zo dreva

Úvod BlogAké sú výhody domov postavených zo dreva
Vytvorené 06. 02. 2018

Ak zvažujete kúpu, či stavbu domu, potom použité stavebné materiály sú jedným zo základných kritérií pri výbere. To, z čoho je dom postavený určuje jeho vlastnosti, i náročnosť údržby. IQ-ekodomy sú postavené z vysokokvalitného dreva. O drevostavbách koluje mnoho mýtov a legiend. Menej sa však hovorí o ich výhodách. Toto sú tie hlavné...

Energetická efektivita

Drevo je má výborné termo izolačné vlastnosti. V zime chráni pred chladom, v lete pred prehriatím. V porovnaní s kameňom alebo tehlou tak znamená použitie dreva úsporu pri vykurovaní aj chladení. 

Ekonomická nenáročnosť

Vďaka konštrukcii a osvedčeným postupom je výstavba drevodomov rýchla a ekonomicky efektívna. V porovnaní s najrozšírenejšou metódou výstavby je príprava drevodomov rýchlejšia aj o desiatky percent.

Variabilita

Vnútorná variabilita priestoru je pri drevených stavbách úžasná. Hoci dnes i u klasických stavieb doba pokročila a vnútorné priečky viete posúvať do ľubovôle, pri drevených stavbách to obvykle viete vyriešiť ešte o niečo jednoduchšie a s menšími nákladmi.

Ekologicky prívetivé

Hoci by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že drevené domy sú ekologickou záťažou, opak je pravdou. Sú k prírode oveľa ohľaduplnejšie, ako kamenná, či betónová výstavba. Šetrnosť získavania dreva a  nenáročnosť jeho spracovania a prípravy robia z drevených stavieb ekologicky veľmi priateľské bývanie.

Zdravé bývanie

Použitie prírodných materiálov má pochopiteľne priamy dopad aj na kvalitu bývania a prevádzky. Žiť v čistom prostredí a bez zbytočných chemikálií a dodatočných procesov je niečo, čo vaše zdravie skutočne ocení.

 

Ďalšie inšpirácie pre bývanie nájdete pravidelne priamo na našom Facebooku a Instagrame. Pridajte sa k našim fanúšikom, sledujte nás a žiadna novinka ani tip vám neunikne.