Interiérové inšpirácie: Zariaďujeme izbu pre študenta či školáka

Úvod BlogInteriérové inšpirácie: Zariaďujeme izbu pre študenta či školáka
Vytvorené 12. 09. 2017

So začiatkom školského roka už túto otázku riešila nejedna rodinka. Možno máte na tento rok všetko vybavené. No načerpať zopár nápadov pre ďalšie roky, nie je na škodu. Detská izba sa totiž neustále vyvíja. Rovnako ako sa vyvíjajú vaše ratolesti. Pozreli sme sa preto do niektorých vydarených študentských izieb. Mnohé detaily sú naozaj skvelé a stoja za pozornosť.

Čo je pri zariaďovaní študentskej izby dôležité?

Či už máte doma prváčika, alebo maturanta, detská izba je tým miestom, kde bude tráviť väčšinu času pri štúdiu a spracúvaní domácich úloh. Je to aj miesto, kde bude oddychovať a tráviť aj voľný čas (alebo aspoň jeho časť). Preto je dôležité, aby bol priestor rozdelený na pomyselné funkčné zóny. Oddychová by mala navodzovať pokoj a byť komfortná. Voľnočasová podporovať kreativitu a študijná zase stimulovať myseľ a podporovať koncentráciu.

Canal Point Slider 12

Základom študijnej zóny je dostatočne veľká pracovná plocha, kvalitná stolička a priestor na odkladanie kníh, pomôcok a tajných drahocenností, ktorých má každý mladý človek nepočítane.

Práve preto sa najmä v študijnej zóne môžete pohrať s detailmi a zakomponovať množstvo vychytávok a kreatívnych riešení na odkladanie takýchto študijných pomôcok a pokladov, ako aj na rôzne poznámky a pripomienky či vizualizáciu študijného materiálu.

1a2524f6efa620b2e167561b0ef30991

V tejto zóne by ste to nemali preháňať s farbami, aby ste zbytočne nedráždili pozornosť malého pracanta. Vhodné sú pastelové a neutrálne farby, ktoré môžete doplniť jednou kontrastnou farbou doplnkovou, ktorou študijný priestor prepojíte s ďalšími zónami detskej izby.

Na čo nezabudnúť?

Nezabudnite na to, že hoci to so svojím potomkom myslíte dobre, ON či ONA majú svoju hlavu, svoj vkus a svoj názor. Môžete s ním nesúhlasiť, ale vo finále to bude on či ona, kto bude daný priestor obývať. Preto by ste ich pohľad na riešenie priestoru a preferovaný štýl skutočne nemali ignorovať ani podceňovať. Čím väčší priestor dáte svojmu potomkovi pri realizácii a príprave jeho priestoru, tým radšej tam čas tráviť bude.

Viac inšpirácií do študentských izieb nájdete aj na našom Facebooku. Pridajte sa k našim fanúšikom a nechajte sa prekvapovať trendovými inšpiráciami pre bývanie, aj super ponukami od IQ-ekodom. Na Facebooku nás nájdete tu...